banner1165
Öne Çıkanlar dizi HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM siyaset CEVİZ FİDANI DAĞITIMI YAPILDI DUT AĞACI DUT VERİR YAPRAĞINI KIT VERİR!

Bu haber kez okundu.

SANKO’DA 13’NCÜ NASA BULUŞ ŞENLİĞİ
  

Amerika dışında sadece Türkiye’de düzenlenen ve buluşların bir şenlik ortamında yarıştığı etkinlikte, Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Ahmet Sami Mutafoğlu ile Özel Sanko Koleji öğrencileri Selçuk Polat ve Altan Tekgül hazırladıkları projeleriyle okullar kategorisinde  “Türkiye Üçüncülüğü”, Hobiciler kategorisinde ise Biyoloji öğretmeni Fatih Mehmet Günaydın ve öğrencilerin hazırladıkları projeleri ile “Türkiye Birinciliği”, “En Artistik Tasarım” ve “En Ağır Tasarım” ödüllerinin sahibi oldu.

 

Özel Sanko Fen-Teknoloji Lisesi ile Sanko Koleji’nin yanı sıra, TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi, Çevre Koleji, Ankara ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, İzmir Rota Koleji, Şişli Terakki Fen Lisesinin de aralarında bulunduğu Türkiye genelinden seçkin okulların katıldığı 13’ncü NASA Buluş Şenliği’nin bu yılki konusu “Bir Damla Ziyan Etme” olarak belirlendi.

 

Türkiye’nin dört bir yanından gelen mucitler, bir plastik bardaktaki suyu ve suyun içindeki plastik balığı, bir damla bile su ziyan etmeden, iki metre uzaklıktaki su tankına en kısa sürede taşımak için kıyasıya yarıştılar.

 

Özel Sanko Koleji – Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Mutlu Koçağra, öğrencilerinin ve öğretmenlerinin Türkiye birinciliği ile üçüncülük ödüllerinin yanı sıra toplam dört ödülle Gaziantep’e dönmelerinin gurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol