banner746

banner750

banner727

SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ KÜLTÜR GEZİSİ

08 Ekim 2017 Pazar 17:33
Bu haber 581 kez okundu

SANKO Üniversitesi, yeni öğrencilerine Kültür Gezisi kapsamında tarihi, kültürü ve gelenekleriyle Gaziantep’i tanıttı. SANKO Üniversitesi yönetimi tarafından önceki yıllarda olduğu gibi, 2017-2018 akademik yılında eğitime başlayan öğrencileri için büyükşehir belediyesiyle birlikte Gaziantep Kültür Gezisi düzenledi.

SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ KÜLTÜR GEZİSİ
 Öğrencilerle birlikte akademik ve idari personel için akademik yılın başında aynı zamanda bir moral ve motivasyon olan gezide, Gaziantep’in pek çok medeniyete ev sahipliğinin izleri, tarihi dokusu ve kültürel mirasının yerinde görülmesi sağlanırken, uzmanlarca bilgilendirme yapıldı.

Rektör Vekili Prof. Dr. Güner Dağlı ve eşinin de katıldığı Kültür Gezisi kapsamında Kahramanlık Panoraması Müzesi, Hamam Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Kendirli Gazi Kültür Merkezi, Şehitler Anıtı ve Bey Mahallesi, Atatürk Anı Müzesi, Ali İhsan Göğüş Müzesi ile Oyun ve Oyuncak Müzesi gezildi.

SANKO ÜNİVERSİTESİ

2013 yılında kurulan SANKO Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümlerinde lisans düzeyinde, Moleküler Tıp, Hemşirelik ile Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler alanlarında yüksek lisans eğitimi veriliyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder