Öne Çıkanlar KOLAT; TAKIMI BERABER ÇIKARALIM ZİYARETLERİNE BAŞLADI! HÜZÜN TAZE TUTAR AŞK YARASINI HEM GENÇ Eğlence
banner1103

Bu haber kez okundu.

SANKO OKULLARINA “VEX IQ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI”NDAN 3 ÖDÜL
 SANKO Okulları, Eylül Eren, Emir Tohumoğlu, Berra Bozkurt, Naz Fındık, Tuna Tercan, Nazlı Hilal İletmiş, Sanem Sözmen, Öykü Güzel’den oluşan BraveX ve Mechanix isimli iki takımla yarışmaya katıldı.

 

Eylül Eren, Emir Tohumoğlu, Berra Bozkurt ve Naz Fındık’ın öğretmenleri Fatih Mehmet Günaydın ve Neriman Ersönmez rehberliğinde BraveX takımı turnuvada, Robot Performansı, Stem Projesi ve Mühendislik Çalışması ile Mükemmeliyet Ödülünü (Excellent Award) kazandı. BraveX takımı, Vex Robotics tarafından ABD Kentucky eyaletinde düzenlenecek “VEX IQ Dünya şampiyonası”nda Türkiye’yi temsil edecek.

 

BraveX takımı, hazırladıkları robotlarla dostluk mücadelesinde yarıştı ve Türkiye ikinciliğiyle hazırladıkları projeleriyle en iyi STEM Proje ödülünü de aldı.

 

Ayrıca Mechanix takımı da hazırladıkları robotlarla dostluk mücadelesinde yarışarak SANKO Okullarını başarıyla temsil etti.


SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, “28 takımın katıldığı turnuvadan, Türkiye’yi Amerika’da temsil edecek üç takımın içinde ortaokul öğrencilerimizin oluşturduğu BraveX takımının bulunmasının gurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Asyalı, yarışmaya katılan iki takımın öğrencilerini ve danışman öğretmenlerini kutlayarak, Nisan ayında düzenlenecek dünya şampiyonasında öğrencilerine ve öğretmenlerine başarılar diledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1098banner1099