banner637

banner643

SANKO LİSELERİ İKİNCİ TURA GEÇTİ

28 Aralık 2017 Perşembe 18:29
Bu haber 407 kez okundu

SANKO Koleji ve SANKO Fen - Teknoloji Lisesi öğrencilerinden oluşan Münazara Takımı, Argüman Fabrikası'nın düzenlediği “4. Türkiye Münazara Şampiyonası” 1’inci tur elemelerini geçerek ikinci tura yükseldi.

SANKO LİSELERİ İKİNCİ TURA GEÇTİ
  

İstanbul MEF Üniversitesinde düzenlenen “Türkiye Münazara Şampiyonası” birinci tur karşılaşmalarına, A ve B grubu olmak üzere Türkiye genelinden 50 takım katıldı.

 

Elif Zeynep Alageyik, Ulaş Dabancı, Gülay Kaya, Altan Tekgül ve Ayça Tezkerecioğlu’ndan oluşan Sanko Okulları Münazara Takımı, birinci tur elemelerinde  “Uluslararası evlat edinme yasaklanmalıdır.”, “18 yaşından küçük bireylere hiçbir koşulda hapis cezası verilmemelidir.”, “Hükümet, dış politikanın yalnızca bürokrasi tarafından yürütülmesini destekler.”, “Hükümet, sosyal medya fenomenlerinin varlığından pişmandır.” ve “Hayvansal gıdaların üzerine nasıl üretildiklerini gösteren fotoğraflar bulunmalıdır” Konularında hükümet veya muhalefet olarak yarışarak, bireysel konuşmacı puanları ve takım puanıyla büyük bir başarıya imza attı.

 

SANKO Liseleri Müdürü Uğur Topuz, sosyal kulüplerin içerisinde önemli bir yeri olan Münazara Kulübünün, kişinin entelektüel birikimine ve özgüven kazanmasına büyük katkısı olduğunu belirterek, öğrencileriyle gurur duyduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder