Öne Çıkanlar 4 AĞIR YARALI AFŞİN KÜLTÜR VE GÜREŞ FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ… BELEDİYESPOR MİLLETTEN BAŞKA EFENDİ TANIMAM AŞK VE YEDİ GÜZEL ADAM

Bu haber kez okundu.

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İÇİN İLK ADIM
 11 fakülte, 4 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü ile hizmet veren KSÜ’de 12’nci fakültenin kurulması için çalışmalar başladı. Son olarak kurulan Diş Hekimliği Fakültesi ile bölgenin ihtiyacını karşılamak adına önemli bir adım atılırken, sağlık alanında donanımlı ara elemanlar yetiştirmek amacıyla, Kahramanmaraş Sağlık Yüksekokulu’nun Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmesi KSÜ Senatosu tarafından uygun görüldü.

Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin katılımıyla gerçekleşen, Kahramanmaraş Sağlık Yüksekokulu Olağan Akademik Kurul Toplantısı’nda, Yüksekokul yönetimi Rektör Deveci’ye konuya verdiği önem ve katkıdan dolayı teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci, Üniversite olarak çağın gereksinimlerini anlayan, şehrin ve ülkenin hedefleri benimseyen ve bu bağlamda çok çalışmaya ve üretmeye odaklı bir bakış açısına sahip olduklarının altını çizdi. Hem var olan ihtiyaçları hem de yakın zamanda doğabilecek ihtiyaçları analiz ederek yeni fakülte ve bölümlerin açılması için çalışma yaptıklarını hatırlatan Rektör Deveci, “Bu hedeflere en kısada ulaşabilmek için; yorulmadan, yılmadan üretme aşkıyla çok çalışmak gerekir. Bunun için mesaimizi iyi değerlendirmeli ve nasıl daha verimli olabiliriz düşüncesiyle hayatımızı yeniden planlamalıyız” diye konuştu.

Toplantıda Sağlık Bilimleri Fakültesi için yapılması gereken alt yapı çalışmaları ele alınırken, Rektör Deveci’ye yüksekokul öğretim elemanlarının KSÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde uygulama yapabilmesi talebi iletildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1265