Öne Çıkanlar ARIKAN KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNDE KAMUDA ÇALIŞAN TAŞERON İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN SIKINTILARINI BİLİYORUM TAKI TASARIM SERGİSİ AÇILDI ÖZEL SEKTÖRÜN GENÇ ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ADAYLARINDAN BEKLENTİLERİ ÖNDER DOĞU AKDENİZ BÖLGE TOPLANTISI

Bu haber kez okundu.

ÖZEL SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİN ESERLERİ SERGİLENDİ

Sanko Sanat Galerisi’nde açılan Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım sergisinde, ilkokuldan lise grubuna kadar çok sayıda öğrencinin yaptığı eser yer aldı. Sergide tualler, kil ve grafiksel çalışmalar, pastel ve karakalem boyamalar, reprodüksiyon örnekleri, ilkokul öğrencilerinin grup çalışmaları, fimo kaplama bardak ve şişeler, cini tabaklar, kil vazo, takılar ve kupaların yanında artık maddelerden yapılan bez bebek, ayakkabı, çorap kukla gibi grup çalışmaları yer alıyor.

 Geçmişten günümüze gelen etamin işlemeleri ve ebru çalışmaları da ilgi sergilenen eserler arasında bulunuyor. Sergide ayrıca Soma’daki madende hayatını kaybeden işçiler için katılımcılara siyah kurdele takıldı ve siyah çelenkli köşe oluşturuldu.

 Serginin açılışında konuşan Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, bu sergilerin önemli olduğunu belirterek, “İnsan hayatı eğitimden geçme süreciyle eşdeğerdir. Eğitimin üç öğesi vardır. Fen Bilimleri, maneviyat ve bu iki farklı noktayı buluşturan sanattır. Sanatın gelişmesi için her çocuğun bir hobi edinmesi gerekir. Bu sanatsal faaliyetler çocuğun özgünlüğünün ve kişiliğinin gelişmesini sağlar. Bu yavrularımız yaptıkları eserlerle farkını ortaya koydu” dedi.

 Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu da öğrencilerin başarısında, çabasında emeği geçen öğretmenlerini ve ailelerini kutladığını kaydetti.

 Konuşmaların ardından 22 Mayıs’a kadar açık kalacak serginin açılışı yapıldı.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol