banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

LYS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

05 Haziran 2017 Pazartesi 11:30
Bu haber 1094 kez okundu

SANKO Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güner Dağlı, 10-11 Haziran 2017 tarihlerinde başlayacak olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) öncesi, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerin hayatlarını şekillendirmede önemli adımlardan olan LYS’nin, yoğun bir baskı yarattığına dikkati çeken Prof. Dr. Dağlı, “Bu baskının beraberinde getirdiği stresle mücadele edebilmek için gününüze iyi bir kahvaltı ile başlangıç yapın ve sınava konsantre olun” dedi.

LYS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER
 Uzun yıllar süren uğraşlarının sonunda, hayatları boyunca yapacakları mesleklerin seçimi için bu büyük adımın öğrencilerde stres yaratmasının doğal olduğunu anımsatan Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti: “Sınava girmekle birlikte, stres unsurunun büyük bölümü de ortadan kalkacaktır. Bu nedenle sınav sonrasını düşünmek, belki de yapacağınız mesleği seçmenize sizleri bir adım daha yaklaştıracağı için kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Bunu düşünerek, kendinizi bir parça da olsa rahatlatmaya çalışın.”

Öğrencilere meslek seçimi ile ilgili olarak önerilerde bulunan Prof. Dr. Dağlı, “Meslek seçiminizle ilgili aileniz, öğretmenleriniz ve çevrenizdeki kişilerden bir takım öneriler gelebilir. Ancak aklınızdan çıkarmamanız gereken en önemli nokta sevilerek ve istenerek yapılan mesleklerde başarının daha yüksek olacağıdır. Tavsiyeleri dinlemenizde mutlaka fayda var, ancak son karar sizin olmalı” uyarısında bulundu.

SANKO Üniversitesi olarak kapılarının LYS’ye hazırlanan öğrencilere daima açık olduğunu kaydeden Prof. Dr. Dağlı, “Gerek sınav döneminde, gerekse tercihlerini yaparken bizleri ziyaret edebilirler. Gönüllerinden geçenlere kavuşmaları dileğiyle, hepsine başarılar diliyorum” diye konuştu.   

SANKO ÜNİVERSİTESİ

2013 yılında kurulan SANKO Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümlerinde lisans düzeyinde, Moleküler Tıp ve Hemşirelik alanlarında yüksek lisans düzeyinde eğitim veriliyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder