banner1078
Öne Çıkanlar PAZARCIKLI TARAFTAR GRUBU İSYANDA PROF. AYCAN: ÇANAKKALE PAZARCIKTA BELİRSİZLİK HÂKİM PİAZZA AİLESİ İFTARDA BULUŞTU PAZARCIK MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Bu haber kez okundu.

KSÜ ÖĞRENCİLERİ, 2. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU
 KSÜ İlahiyat Fakültesi bahçesinde  gerçekleştirilen iftar yemeğine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, KSÜ Rektör Yardımcıları, Dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

İftar programı öncesi İlahiyat Fakültesi öğretim elemanları tarafından tasavvuf musikisi dinletisi gerçekleştirildi. İftar programı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlarken iftar, yüzlerce öğrenci ve öğretim elemanlarını aynı sofrada buluşturdu.

Yapılan duaların ardından öğrencilere ve katılımcılara seslenen Rektör Deveci, sözlerine şehitlere Allah’tan rahmet, milletimize sabır ve başsağlığı dileyerek başladı. Bu yıl 2.’si düzenlenen ve geleneksel hale getirmeyi planladıkları iftar yemeğine katkı sağlayan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise kendi öğrencilik hayatı ve günümüz üniversitelerinin durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunarak sunulan imkânların değerinin bilinmesi gerektiğini vurguladı. Mahçiçek, “Biz inanıyoruz ki bu ülkenin geleceği siz gençlerle, bu güzel insanlarla çok daha güzel olacak. Bu ülkenin gelecekte imkânları, uluslararası ölçekteki saygınlığı ve ekonomik olarak büyüklüğü de çok farklı olacak. Sizlere güveniyoruz. Sizlerle bu ülkenin geleceğinin çok daha güzel yazılacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Mahçiçek’in konuşmalarının ardından Rektör Deveci, Üniversitemize yaptığı katkılar dolayısıyla Başkan Mahçiçek’e teşekkür plaketi takdim etti.

KSÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan ve Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç de kısa birer selamlama konuşması yaparak duygularını paylaştılar.

Yapılan konuşmaların ardından iftar programı son bulurken, İlahiyat Fakültesi bahçesinde hazırlanan alanda teravih namazını Müftü Celal Sürgeç kıldırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol