Öne Çıkanlar ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜLER ARABA 75 NEY KONSERİ VE EBRU SANATI KURSU Milletvekili aday adayı TECRÜBE VE KALİTE MÜŞTERİ GETİRDİ

Bu haber kez okundu.

ILICA ONİKİŞUBAT İMAM HATİP ORTAOKULU ÖĞRENCİ KAYDINA BAŞLADI
 Onikişubat Belediyesi’nin eğitim yatırımları meyvesini vermeye başladı.

Ilıca’da imam hatipliler 2016-2017 öğretim yılında ders başı yapacak. Onikişubat Belediyesi tarafından Ilıca’ya yaptırılan Ilıca Onikişubat İmam Hatip Ortaokulu öğrenci kabulüne başladı. 17 Mayıs 2015 tarihinde temeli atılarak yapımına başlanan 12 derslikli imam hatip ortaokulunun inşaat aşaması ve çevre düzenlemesi tamamlandı. Okulda engelli asansörü ve toplantı salonu dahil bir çok gereksinimi karşılayacak kullanım alanları bulunuyor. Aynı projenin devamı olan 70 kişilik öğrenci yurdunun inşaatı ise devam ediyor.

Okul, 2016-2017 öğretim yılına beşinci sınıflarla başlayacak. Kurucu Müdür olarak Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’ndan buraya ataması yapılan İbrahim Karalar öğrenci kayıtlarının başladığını belirtti.

Onikişubat Belediyesi’nin eğitim yatırımları arasında yer alan ve pilot bölge olarak seçilen Ilıca Onikişbat İmam Hatip Ortaokulu’nun temeli 17 Mayıs 2015 Yılı’nda zamanın Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam ve Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in de katıldığı törenle atılmıştı. Okul ve yurt inşaatının arsaları ise Ilıcalı hayırseverler tarafından hibe edilmişti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol