Öne Çıkanlar ÖZEL TARAFTARLAR 3 Aralık Dünya Engelli Günü 70 YETİM GİYDİRİLDİ 400 YILLIK BİR TARİHİMİZ VAR 3. METROPOL İLÇE

Bu haber kez okundu.

İLAHİYAT FAKÜLTELERİNİN SORUNLARI KSÜ’DE MASAYA YATIRILIYOR
 KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonunda düzenlenen İÖP toplantısının açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı. Bu tür toplantıların sorunların tespiti ve çözümünde çok önemli olduğunu vurgulayan Rektör Deveci, bu gibi çalışmalara üniversite olarak kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi.

İlahiyat fakülteleri öğrencilerine “Gayret kadere âşıktır” sözünü hatırlatan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, “Dünyayı ben değiştireceğim diyerek yola çıkın. Dürüst, kaliteli, eğitimli ve çalışkan insanlar olarak yetişin. Ortama göre değişmeden gayretle çalışmaya devam ederseniz, Allah emeklerinizi boşa çıkarmayacaktır” diye konuştu.

KSÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Pak ise kısa bir selamlama konuşması yaparken, bu toplantının sorunların çözümüne katkı sağlayacağını belirtti. Son olarak kürsüye çıkan İÖP Başkanı Elazığ Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrencisi Muhammed Sacit Ataş da bir konuşma yaparak, İÖP hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

41 üniversiteden yaklaşık 100 temsilcinin katılımıyla gerçekleştirilen 8. İÖP Çalıştayı kapsamında, 3 gün süreyle, “İlahiyat Fakültelerinin Sorunları ve Çözüm Yolları” başlığı altında sunumlar gerçekleştirilerek, sorunların tespiti ve çözüm yolları hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol