Öne Çıkanlar 4 AĞIR YARALI AFŞİN KÜLTÜR VE GÜREŞ FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ… BELEDİYESPOR MİLLETTEN BAŞKA EFENDİ TANIMAM AŞK VE YEDİ GÜZEL ADAM

Bu haber kez okundu.

HARİKA MATEMATİK MARAŞ’TA ÇOCUKLARLA BULUŞACAK
 

Harika Matematik Sergisi; 20 farklı ünite ile bilgilendiren, analitik düşünce ve derinlemesine sorgulama için teşvik eden, iletişim kurmaya cesaretlendiren ve çocukların deneyimlerini rahatlıkla paylaşabilecekleri eğlenceli bir yolculuk. Sergide çocuklar, Ortaokul Matematik Dersi Öğretim Programı’na uygun hazırlanmış ünite ve konu istasyonlarında, bilgilerini pekiştirebiliyor ve arkadaşları ile hoş vakit geçirebiliyor.

Matematiğin temel konularının eğlenceli ve interaktif şekilde işlendiği sergi, özel olarak hazırlanan Harika Matematik Tırı ile Finansbank sponsorluğunda Türkiye’yi dolaşmaya başladı. İlk olarak Erzurum’da ve devamında Adana’da çocuklarla buluşan Harika Matematik Tırı, 9 Aralık’da Kahramanmaraş’ta olacak. Çocuklar 09-13 Aralık 2015 tarihleri arasında Kahramanmaraş 12 Şubat Belediyesi Buz Pisti’nde 10:00-18:00 saatleri arasında sergiyi ücretsiz gezilebilecek.

ÇOCUKLAR EĞLENEREK BÜYÜYOR, KENDİLERİNİ KEŞFEDİYOR…

Harika Matematik sergisi hakkında bilgi veren IEG Ceo’su Kemal Gürkaynak; Kuşkusuz bilim, teknoloji internet ve dijital dünya hepimizin hayatında değişiklikler yaratıyor ancak, çocuklarımızın hayatını çok daha derin etkiliyor ve şekillendiriyor. Bu onların hem şansı hem de çıkmazı. Önümüzde merak eden, kurcalayan ama çabuk sıkılabilen, dünyanın dört bir yanından arkadaş edinse bile sokakta arkadaşlarıyla oynamamış bir nesil var. Fakat yine de çocuk, her zaman çocukluğunu koruyor. İçinde durmak bilmeyen bir enerji ve her şeyi keşfetmek isteyen küçük bir gezgin var. Çocuklarımız bu yanlarıyla, hem bizim hem de geleceğimizin en önemli hazinesi. Tam da bu yüzden, Istanbul Entertainment Group olarak, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bu sergiyi Türkiye’nin her yerinde ki çocuklara buluşturuyoruz. Çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri, yaşıtlarıyla tanışabilecekleri, iletişim becerilerini geliştirebilecekleri ve enerjilerini boşaltabilecekleri bir merkez. Çocukların renkli ve sofistike dünyası, bilimsel yaklaşımlarıyla birlikte düşünülerek tasarlanan sergi ile çocuklar matematiği eğlenerek öğrenecekler. Istanbul Entertainment Group olarak böyle bir projeye adım attığımız için çok mutluyuz. Geleceğe yapabileceğimiz en büyük yatırım çocuklarımızın mutluluğu.’’ dedi.

Harika Matematik’in ana sponsoru olan Finansbank’ın Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, Finansçı’nın genlerinde olan yenilikçi, yaratıcı, analitik, güvenilir, çözümcü özelliklerini çocuklara aktarma hedefiyle kurdukları Minik Eller Büyük Hayaller Platformu çatısı altındaki farklı projelerle çocuklarla bir araya geldiklerini belirtti.Güzeloğlu, “Matematiğin doğada, insan hayatında, yaşamın her noktasında var olduğunu çocuklara eğlenceli ve yaratıcı yüzüyle aktaran Harika Matematik Tırını toplamda Türkiye’nin 6 iline ulaştıracağız. Bu kapsamda Kahramanmaraş’ta olmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımızın hayatına pozitif katkı sunabilirsek ne mutlu bize” dedi.

HARİKA MATEMATİK; TÜRKİYE’DE MATEMATİĞİ SEVMEYEN ÇOCUK KALMASIN DİYE TÜRKİYE’Yİ DOLAŞIYOR…

Harika Matematik sergisi gezici modüller ile Türkiye genelinde matematiği çocuklara sevdirmek için yapılıyor. Türkiye turnesine çıkan sergi Erzurum ve Adana’dan sonra Kahramanmaraş’ta. Sergi ilerleyen günlerde de, Kayseri, Antalya ve Soma’da çocuklarla buluşacak. Sergi, gezici modüllerde; Brahma Kulesi, Mükemmel Vitruvis, Aynalar, Sesin Geometrisi ve Gemiyi Batmaktan Kurtar ile matematiği eğlenceli haliyle çocuklarla buluşturacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1265