banner746

Güle güle Samet hocam!

13 Haziran 2012 Çarşamba 11:24
Bu haber 2034 kez okundu

Kısa adı KAR-DER-BİR olan Kahramanmaraş Dershaneler Birliği Haziran ayı özel toplantısı Eksen Dershanesinin ev sahipliğinde, Kılavuzlu Taşköprü Emte Balık tesislerinde yapıldı, Kahramanmaraş’tan Gaziantep’e tayini çıkan Fem Dershaneleri Genel Müdürü Samet Demirci’ye ise “Maraş Bey tabağı “ hediye edildi.

Güle güle Samet hocam!
      Her ay muhtat olarak toplanıp Kahramanmaraş eğitiminin masaya yatırıldığı Kar-Der-Bir  Haziran ayı toplantılarında gündem deki maddeler görüşülerek karara bağlandı.

     Haziran ayı toplantısı açılış konuşmasını yapan Başkan Muharrem Erantepli, “ Bu dönem dershaneler için eğitimin sona erdiği, yeni eğitim dönemi sebebi ile öğretmen ve müdür anlaşmalarının yapıldığı , bir çok öğretmenimiz , müdür arkadaşımızda görev ve kurum değişiklikleri yapılıyor sanıyorum ay sonuna doğru bitecektir..


KAR_DER_BİR üyesi dershaelerimizde ki bu tayin dönem olup, bir çok öğretmenimiz görev değişikliği yaptı, 16 Mayıs da Fen Bilimleri Dershanesi ev sahipliğinde yapılan toplantıdan bugüne kadar , Bir çok öğretmenimiz ve müdürümüz görevinden ayrıldı. Onlara yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum..” diyerek söze başladı..

      Kahramanmaraş’ta 6 yıldan beri Fem Dershaneleri Genel Müdürü olarak birlikte çalıştığımız Samet Demirci hocamızın Gaziantep tayini çıkmasına üzüldüklerini : ancak Gaziantep de yeni  bir kapı açıldığı içinde sevindiklerini ifade eden Başkan Erantepli,” Samet hocama Gaziantep deki görevinde başarılar diliyorum, bizi unutmadan sık sık davet etmesini de bekliyoru, bu bağlamda, il dışına görev gereği gittiği için Samet Demirci hocamıza yönetim kurulu olarak, plaket yerine, Madalya yerine, “Bakır Maraş Bey Tabağı” hediye etme kararı aldık, ailesi ile birlikte her yemekde bizleri hatırlaması için de üzerine KAR-DER-BİR yazdırdık , bizleri unutmaması dileği ile yeni görevinde başarılar diliyorum,” dedi.

     Fem Dershaneleri Genel Müdürü Samet Demirci, “ Bizde süre 3-4 yıldır, Kahramanmaraş’ta biz 6 yıl gibi uzun kaldık, Hanımın görev yeri Gaziantep olunca, Bizim Tayinde Gaziantep oldu, hanım Nisan ayında Gaziantep de yeni görev yerinde işine başladı.. Bizim tayinler ise 16 Haziran Cumartesi günü belli olacak,yerimiz Gaziantep ama görevimiz ne olur onu bilemiyorum, Kahramanmaraş kim gelecek onuda bilemiyoum, Cumartesi günü belli olacak, yeni genel müdürümüzü KAR-DER-BİR  üyesi Dershane Müdürlerimizle tanıştırma toplantısı yaparak sizlere orada veda edeceğim,” diyerek duygusal bir konuşma yaptı.

     Samet Demirci ;” Hemen şunu açık ve net söylemek isterim ki , ben  Fahri bir Kahramanmaraşlıyım görevim nerede olursa olsun Kahramanmaraş’ın tanıtım ilçesiyim, Kahramanmaraş sevdalısı biri olarak gittiğim yerde sizleri anlatacağım, Kahramanmaraş Gaziantep çok uzak değil, Gaziantep bölge müdürlüğü görevinde bizede bir görev verecekler , bu sebeple sık sık görüşme imkanımız olacaktır,” dedi.

     Mehmet Fatih Erdoğan, Mücahit Aslan ve Hatice Kanadıkırık müdürlerimizin konuşmasından sonra KAR-DER-BİR adına yaptırılan” Bakır Maraş Bey Tabağı” törenle Başkan Muharrem Erantepli, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Özdemir ve Ahmet Sarıtürk tarafından Samet Demirci’ye takdim edildi..

     Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdür Yardımcılarından , Ahmet Sarıtürk, İbrahim Özdemir de katıldığı KAR-DER-BİR toplantısında, Temmuz ayı toplantısının Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde Mahmut Cantürk müdürün ev sahipliğinde yapılmasına, yeni açılan Marem Körfez Dershanesinin de davet edilerek Kar-Der-Bir üyesi olmasına karar verildi.

    Ortak STS sınavı yapılması için: ortak sınav yapan illere bir gezi yapılarak, bu illerdeki ortak STS sınavının başarı yerinde görmek üzere komisyon kurulması ve Temmuz ayı toplantısına rapor getirilerek, bu toplantıda ortak STS sınavına karar verilmesine karar verildi.

    Kahramanmaraş Dershaneler Birliği Temmuz ayı toplantısının Ramazan ayından önce yapılması ve Ramazan ayında ise Dershanelerin tatil edilmesine karar verildi.

    

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder