banner844

banner840

banner841

banner845

banner846

GAZİANTEP’E “GAZİ” UNVANI VERİLİŞİ

08 Şubat 2018 Perşembe 13:11
Bu haber 1108 kez okundu

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Gaziantep’e “Gazi” unvanı verilişinin 97’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

GAZİANTEP'E 'GAZİ” UNVANI VERİLİŞİ
banner811
 Prof. Dr. Dağlı, “Tarihimiz boyunca, büyük mücadelelere sahne olan vatanımızda, bağımsızlık için her şehrimiz ayrı bir kahramanlık örneği vermiştir” dedi.

 Gaziantep’in Kurtuluş Savaşı’nda verdiği bağımsızlık mücadelesinin ise tarihte çok daha farklı bir yeri olduğun ifade eden Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti:

 “Dünya üzerinde pek az şehre nasip olacak Gazi unvanıyla taçlandırılan bu mücadelede Antep, 8 Şubat 1921 yılında ‘Gaziantep’ olmuştur. Bu şehirde yaşamaktan ve bu ülke için hizmet etmekten dolayı gururlu ve mutluyuz.

 SANKO Üniversitesi olarak Gazişehre yaraşır bir eğitim ve bilim merkezi olma yolunda gençlerimizi yetiştirmeye devam ediyoruz. Amacımız Gaziantep’imizi her konuda dünyada marka haline getirmektir.

 Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi ‘Ben Gazianteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki? Onlar yalnız Gaziantep'i değil, Türkiye'yi kurtardılar.’ Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder