Öne Çıkanlar BENDEKİ YERİ AYRIDIR.” BAŞKAN GÜVEN ARSLANBEY O.O HENTBOL TAKIMI YARI FİNALDE GELENEKSEL OYUNLAR GELECEĞİMİZLE YAN YANA ERKOÇ; 11 AYIN SULTANI RAMAZANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ

Bu haber kez okundu.

BURS, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİN HAKKIDIR!

“Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize bilhassa da üniversite öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Burs bir öğrencinin eğitim yaşantısında en çok ihtiyacı olduğu şeydir.”

“imkân sahibi hemşehrilerimiz her bir şehir de bulunan hemşehri dernek ve vakıflarımız aracılığıyla burs verebilir, memleketimiz öğrencilerine katkı sunabilirler…”

Kahramanmaraş’ta veya farklı şehirlerde üniversite okumaya hak kazanan öğrenci kardeşlerimiz öncelikle kısa bir araştırma yapmak durumundadır. Okuyacağı şehirde memleketimiz adına DERNEK, VAKIF var mı araştıracak. Sonrasında DERNEK yâda VAKIF var ise en geç 15 Eylül tarihine kadar bizzat adresine giderek başkan veya yönetim kurullarına ulaşarak BURS* talebinde bulunacak. (Burs faaliyetleri varsa tabii) Hemşehri dernek ve vakıf yöneticilerimizden #BURS talebinde bulunmaktan çekinmeyin. Hemşehri sivil toplum kuruluşlarımız yanında diğer DERNEK ve VAKIFLAR (iş dünyası, Eğitim camiası, Dayanışma ve çeşitli STK’lar da BURS verebiliyor. Örneğin TOG, İTHİB, İSO, TEV, ÇYDD, İMH, ENSAR gibi kuruluşlar da burs veriyor. İstanbul başta olmak üzere Bursa ve Ankara da Kahramanmaraş dernek ve Vakıflarımızın BURS çalışmaları olduğu biliniyor.

KADİR KILCI İLE TEMASA GEÇMEK

Üniversite öğrencisi genç arkadaşlarımızın nerelere başvuru yapabileceği hususunda geçmiş dönemde İstanbul Maraş-Der idari işler müdürlüğünü yürüten www.instagram.com/eyupkadirkilci adresiyle iletişime geçebilir, bilgi alabilirler.

Tüm üniversite, lise ve diğer okullarda okuyan ve okuyacak olan öğrencilerimize 46TV ailesi olarak başarılar diliyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol