banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

BAYAN MEMURLARIN KUR'AN ÖĞRENME SEVİNCİ

14 Haziran 2017 Çarşamba 10:41
Bu haber 1546 kez okundu

Diyanet İşleri başkanlığının kadın Memurlara akşam vakti verdiği dini eğitim kurslarına ilgi oldukça yoğun. İşte bu hizmetin Kahramanmaraş'taki uygulaması bayan memurelerce takdir görüyor. Kadın memurlar işten çıkıp soluğu kurslarda alıyor, hem Kur'an öğreniyorlar hem de dini bilgilerini tazelemiş oluyorlar. Mesailerini tamamlayıp yorgun argın kursa geliyorlar, Kur'an-ı Kerim öğrenirken günün tüm yorgunluğunu üzerlerinden atıyorlar.

BAYAN MEMURLARIN KUR'AN ÖĞRENME SEVİNCİ
 Görüntüler Kahramanmaraş'tan. Diyanet İşleri başkanlığının ihtiyaç odaklı eğitim programına talep yoğun oldu. Onikişubat İlçe Müftülüğüne bağlı Çırağan Kız Kur'an Kursu da o eğitimin verildiği noktalardan biri.

İlçe Müftüsü Abdullah Demir Akşam eğitimlerinin Diyanetin talimatları doğrultusunda yapıldığının altını çizdi. Müftü Demir bayanları ziyaret edip onlara ilk dersi bizzat kendisi anlattı, Öğrencilere hitaben onure edici sözler söyledi. Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir; "Nefis ve şeytanın kıskacında hırpalanan ruhumuzu ancak Kur'an imar edebilir, Çevremizdeki olumsuzlukları ancak Kur'anla bertaraf edebiliriz, içimizdeki sıkıntılarımızı ancak Kur'anla giderebiliriz. Gündüz çalışarak yoruldunuz, tam istirahat etmeniz gereken saatte yatsı sonrası buraya Uzak Mahallelerden gelişiniz takdire şayan bir davranıştır, sizleri tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

ÖĞRENME YOLUNDA GÜZEL SAATLER

Kurs Kamu Kurumlarında halen çalışan yoğun iş temposundan Kur'an-ı Kerim öğrenmeye fırsat bulamayan bayanlara yönelik. Dersler akşam saatlerinde veriliyor. Böyle olunca işte çıkan memureler soluğu Kur'an kursunda alıyorlar. Hepsi öğrenmenin verdiği mutluluğunu yaşıyorlar. Üstelik sadece Kur'an-ı Kerim değil, Peygamber efendimizin hayatından, meal derslerine kadar dinimizin en temel bilgilerini de burada öğreniyorlar.

Hanefi Öksüz Fizik Tedavi bölümünde hemşire olarak görev yapan Filiz Özbek Kuran öğrenme yolunda güzel saatler geçirdiklerini söyledi.

Ana sınıfı öğretmeni Özgenur Antepoğlu ise Kur'an öğrenmenin sevincini duygulu konuşmalarla anlattı.
Nurdan Macit ev hanımı olmasına rağmen hiç öğrenme fırsatı bulamadığını, şimdi ise hissetmiş olduğu eksikliği öğrenmenin zevkiyle yaşadığını söyledi. Macit, konu Kur’an olunca üstüne başka şey söylemek olmuyor. Okumaya başladıktan sonra insanlar için kullanma kılavuzu olarak gördüm. Bizim hikâyemizi Kur’an’ın içinde hissettim.” şeklinde konuştu.
Nurhayat Doğançapar, yoğun iş temposundan sonra burada dolu dolu aldığımız Kur’an eğitimiyle okumak bize nasip oldu. Rabbim inşallah onunla amel etmeyi nasip etsin.

Kahramanmaraş Adliyesinde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Derya Kuzhan da böyle bir imkâna ulaşamayanların bir hayli fazla olduğunu belirtti ve burada Kur'anı hakkıyla öğrendiklerinin altını çizdi.

ELİMİZDEN GELDİĞİNCE KUR’AN EĞİTİMİ

4 yıldır başarıyla Çırağan Kız Kur'an Kursunda öğreticilik yapan Saadet Akbaba da Akşam Kuran kursuna çok feyiz alarak geldiğini belirtti. Akbaba; "Çok mutluyuz, Memure öğrencilerimiz gayret ve şevkle geliyorlar. Bizde elimizden geldiğince Kur'an eğitimi, ezber ve dini bilgiler veriyoruz."

Akşam Kur'an Kursuna Çırağan çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında halen çalışan, Öğretmen, Müdür, hemşire ve diğer meslek dallarında çalışan 25 memure'nin yanında emekli memureler de Kur'an ve Dini bilgiler eğitimi alıyor.

Kursiyerlere belgeleri Onikişubat Müftüsü Abdullah Demir tarafından takdim edildi.

HABER- KAMERA: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder