Öne Çıkanlar METİN KUTER VEFAT ETTİ MHP UFKA YOLCULUK KÜLTÜR YARIŞMALARI siyaset İZZET MAZI VE İFTAR ÖNCESİ

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN ERKOÇ’TAN İKİNCİ ÜNİVERSİTE TEŞEKKÜRÜ
  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 yeni üniversite kurulacağı müjdesini sevinçle karşıladıklarını ifade eden Başkan Erkoç, basın mensuplarına yaptığı açıklamada: “Bugün Kahramanmaraş’ımız için tarihi bir gün. Bugün çok güzel bir müjde aldık, tarihi bir müjde aldık. Hükümetimizden ve Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızdan Kahramanmaraş’ımızın geleceği ve gelişimi için çok önemli bir yatırımın müjdesini aldık. Geleceğimize bir yatırım olan ikinci bir üniversite sözü aldık. Bunun mutluluğunu yaşamaktayız. Kahramanmaraş olarak, tüm şehir halkı olarak, 17 yıldan bu yana AK Parti hükümetleri döneminde aldığımız en büyük müjde olarak görüyoruz.

Hükümetimiz 70-80 yılda yapılan hizmetler toplamı kadar son 16 yılda hizmetler yaptı. Kahramanmaraş’ımız hamdolsun bugünkü potansiyele ulaştı. Bu potansiyele ulaşmasının ardından Hükümetimiz şehrimize ikinci bir üniversite kararı aldı. Bundan dolayı Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz Kahramanmaraş halkı olarak. Saygıdeğer Başbakanımıza, hükümetimize şükranlarımızı sunuyoruz. Başta Genel Başkan Yardımcımız olmak üzere milletvekillerimize ve emeği geçen herkese en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz Kahramanmaraş Halkı olarak.

Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak bu üniversitenin en iyi şekilde yapılanması için her türlü desteği vereceğiz. Ben inanıyorum ki Kahramanmaraş halkı da elini taşın altına koyacak. Başta hayırseverler, sosyal sorumluluk sahibi insanlar olmak üzere bu ikinci üniversitenin de hızlı bir şekilde gelişimini sağlaması için kolları sıvayacakları inancındayız. Kahramanmaraş Halkı olarak şu andaki mevcut üniversitemize sahip çıktığımız gibi yeni kurulacak üniversiteye de sahip çıkacağız ve çıkmaya da devam edeceğiz. Tabii bu Kahramanmaraş’ın gelişimi için çok önemli. Çünkü bizim en büyük zenginliğimiz beşeri kaynağımız, insanımız, insanımızın en iyi şekilde eğitilmesi.

Tabii bu yeni üniversite yani ikinci üniversite ile de Kahramanmaraş’ımız eğitim alanında da çok güçlenecek. İnsanlarımızı geleceğe hazırlama açısından, çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alabilmeleri açısından çok önemli. İkinci üniversitenin pozitif enerjisi şehrimize de yansıyacak ve sinerji oluşturacağı inancındayız. Hayırlı uğurlu olsun Kahramanmaraş’ımıza diyoruz. Yeniden başta Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm emeği geçen herkese en kalbi duygularımızı sunuyoruz Kahramanmaraş halkı adına” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol