Kültür, Turizm, Otelciler ve Gastronomi Derneği Başkanı sıfatıyla, KİMLİK GAZETESİ’ndeki ikinci yazım bu.

Bugünkü konumuz düşünce inovasyonu…

Herkes gibi bu şehirle ilgili benim de söyleyeceklerim var. Bu zor şehirde yazı yazmak kolay mı derseniz, zor olduğunu sizin kadar bilen birisi olarak, duyarlı ve toplumsal değerlere sorunları görmezden gelemezdik.

Bize düşen görevler de var. Bunlardan biri de gerçekleri yazmak, yeri geldiğinde kral çıplak diyebilmek, kentin sorunlarına parmak basıp, yetkili ve etkili kimseleri, kurumları uyarmak.

Bu da kutsal bir görev aslında!

*

Şehrimizde düşünce ve niyet inovasyonu gerekiyor.  Kahramanmaraş çok güzel iklimi, bereketli toprakları, kültürü, turizm ve gastronomik değerleri ile görülmeye yaşamaya değer bir yerdir.

Şehrimizde geçmişten bugüne süregelen eleştirdiğimiz yer yer bizlerinde yaptığı yanlışlardan bahsedeceğim öncelikle niyetimizi pozitife çevirerek daha bütüncül daha akil ve şehrimizin katma değerini büyütecek proje,  akil söylem ve eylemlere ihtiyacımız var.

Esnafımız, sanayicimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, kurumlarımız ve halkımız yeni bir düşünce sayfası açarak bunu tüm eylemelerde pozitif tarafa çevirmeliyiz.

Esnafımız, sanayicimiz, yöneticilerimiz ve halkımız şehrimizin önünde ben engelini kaldırmalı, biz bilincine ulaşmalıdır.

*

Esnafımız, kapı komşunun batmasını ve dükkânını almaya çalışmaya değil, hep birlikte nasıl daha iyi ürünler geliştirip tanıtım yaparak büyüyebiliriz düşüncesine sahip olmalı, sanayicimiz büyük kurumlar şehrimizin önünde öncü olup yanlışlara ve kısır çekişmelere hakem olup çözmeli,  yıl 365 gün şehrimizde her gün bir etkinliği tek bir kurum ya da kuruluş yapamaz.

Kim ki şehrimiz adına faaliyet gösteriyorsa destek olmalı yön vermeli, tebrik ve takdir edilmeli. Sadece ben yaparım, sadece bunlar yapar bizim yaptığımız doğru güzel diğerleri kötü diyemeyiz. Mesele ülkemiz, şehrimiz ve geleceğimiz, niyetimizi doğru koyarsak şehrimiz bereketlenecek ve hak ettiğimiz yere gelmemizde bir engel kalmayacak.

Bir sonraki yazıda buluşmak ve görüşmek üzere…

MAİL : gokhanbuyukdereli@icloud.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1021

banner1024