banner968

Denge unsuru Ahmet Özdemir…

Denge unsuru Ahmet Özdemir…

Mehmet FİSKECİ

06 Aralık 2018, 15:01
Bu makale 482 kez okundu
  

Hayatını yazsam, yaşadıklarını, çektiklerini, uykusuz gecelerini, streslerini, öfke ve nefretlerini, sevgi ve sayılarını yazacak olsam, bir roman çıkar okuyacağınız. Ben de zengin olurdum.

Bu, çok değerli siyasetçi, sayın Ahmet Özdemir için yazdığım kaçıncı yazı, unuttum valla… Olsun, onun samimi duruşu, gülümsemesi yeter ve dünyaya bedel.

Kendisinden çok partisini, istikbalinden çok şehrini, bugünlerden çok yarını, kişisel çıkarlarından ziyade mensubu olduğu siyasi iradenin çıkarlarını düşünen, dünün AK Parti İl Başkanı bugünün milletvekili sayın Ahmet Özdemir, bugünlerde yoğun mesai harcıyor.

Kabul edesiniz veya etmezsiniz bilemem, o sizin sorununuz, bu parti 17 senedir Türk ve dünya siyasetinde varken, bizi mesele edecek olursam, bu partiye bu güne kadar Ahmet Özdemir kadar donanımlı, vitrini olan, vizyon sahibi il başkanı gelmedi. Bunun da karşılığını gördü, şimdi milletvekili…

Şimdi denilecek ki, bu kadar yalakalık, yağcılık niye? Ve ekleyebilirsiniz de bence sakıncası yok, “Kaça yazdın, ne kadara satıldın!”

Bilen bilir, bilmeyen de bilenlerden duysun, öğrensin. Mehmet Fiskeci’ye kimsenin gücü yetmez. Sizi temin ederim, içinde bedel olan teklifler gelse de, hiç kimse bizi para ile satın alamaz. Bu kadar iddialı iken, şimdi kalkıp da yürüyen atın başına vurmak, ne gazetecilik ahlakına, ne insanlığa sığar!

*

Gelmiş geçmiş il başkanları içinde bu kadar dik duruş sergileyen, muhaliflere rağmen partinin huzur ve uyumu noktasında değil elini, gövdesini ortaya koyan sevgili başkan, bugün milletvekilimiz sayın Ahmet Özdemir, doğrusunu belirtmek gerekirse, bu günlerde hayli yoğun. Yoğun çünkü siyasetin zirvesinde. Kin ne derse desin, bu şehirde bugün itibariyle bir numara. Sayın Mahir Ünal geldiğinde, sıra onun… Birinci sıra sayın Ünal, ikinci sıra tabi ki Özdemir…

Kendine, ailesine dahi zaman ayırmakta zorlanan sevgili vekilimin telefonlara bakamadığı şeklindeki şikayetlerine katılmıyorum desem yalan olur. Her görüşmek isteyenle görüşebilmek, insanları dinlemek, sorunlarına çözüm bulabilmek için canhıraşa çalıştığına kaç kez şahit olduğum, dinlediğim sayın Özdemir’e Allah yardım etsin!

*

Türkiye, ve onun bir parçası olan Kahramanmaraş yerel seçimlere gidiyor. 4 ay bile kalmadı. Düne kadar ötelenen, dışlanan Özdemir, bugün bu şehirde söz sahibi, belirleyici isim.

Birileri zamanında onunla uğraşmasaydı, didişmeseydi, ‘Ben hem büyükşehiri, hem il’i, hem Dulkadiroğlu’nu yönetirim, Maraş benden sorulur!’ Havasına girmeseydi, bugün sayın Özdemir milletvekili olmayabilecekti. Toplantılara bile sayın Mahir Ünal’dan sonra gelmesi, kendisine açılan nefret kapısını daha da büyüttü.

İnsanların telefonlarına çıkmadı. Bir basın toplantısı bile yapmaktan imtina etti. Kendisini kim yönlendirdiyse, bir gazeteci de olabilir bu, basın ile arasına duvar örüldü. Ilımlı olsaydı, mülayim davransaydı, hoşgörülü kalsaydı, sayın Fatih Erkoç hükümranlığını sürdürecekti.

Amma kendi işini yapmak dururken, 1 milletvekili ile istişare eder, gezer-tozar, gider-gelir, halvet ederken, 5 milletvekilini karşısına aldı. ‘benim..’ dedi, kimseyi dinlemedi, tınlamadı. Yaptıklarına bir şey diyemeyiz, Allah razı olsun, hayal bile edilemeyecek hizmetleri, projeleri bu şehre kazandırana sayın Fatih Erkoç, bize göre kendi hatalarının kurbanı oldu.

Kimseyle itişip kakışmayacaktı. İşine bakacaktı. Bunları yapmadı.

*

Tekrar edecek olursam, Allah Ahmet Özdemir’e yardım etsin.

Telefonlara bakmıyormuş, eh, o kadar da olsun artık! O’nunla şöyle bir yarım saat kalsanız, yanında dursanız, neler çektiğini, ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız da, işinize gelmiyor.

Siyasetin marka değeri en yüksek kişisi sayın Özdemir’dir. Çünkü O denge unsuru. Hele şu günlerde, belirleyici, katkı sağlayıcı isim.

 

Yorum Gönder