banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

Büyükşehir ve yollar…

Büyükşehir ve yollar…

Mehmet FİSKECİ

13 Eylül 2017, 12:51
Bu makale 447 kez okundu
 Özellikle son aylarda, son hafta ve günlerde, büyükşehir belediyemizin yollara verdiği önem her geçen gün artıyor.

Yeni yollar açılıyor, mevcut yollar genişletiliyor, zemini bozuk ise asfalt görüyor, derken, vatandaşın yol meselesi dahil bir çok konuda büyükşehire duyduğu güven artarak devam ediyor.

Aksu – dönüklü arasındaki yol çok eski. Ve çok dar. Şimdi büyükşehir belediyesi, hem yol genişletmesi çalışmasını sürdürüyor, hem de

Öte yandan Doğukent – Dereköy – Yusufhacılı  - Ayvalı Barajı güzergahında büyükşehirce asfalt çalışması tamamlandı. Doğukent ile Yusufhacılı mahallesi arasındaki yola sıcak asfalt dökülünce, vatandaşlar, “Büyükşehire teşekkür ediyoruz. Yolumuz kaymak gibi oldu” diye konuştular. 

Sizi temin ederim, büyükşehirin yol haberlerini site ve face’ye koymaktan başım döndü. Bu kadar mı hızlı çalışır, bu kadar mı dur durak demeden mesai yapar, bu kadar mı emek ve zaman harcar bir yerel yönetim de, hiç mi dinlenmeyi düşünmez.

*

Sitemize her gün bir yol haberi koyuyorum. Ben yoruldum açıkçası. Gurup yolları ya genişletiliyor, iyileştirme yapılıyor, ya da asfaltlanarak, insanların yaşam standardı yükseltiliyor.

Yolun medeniyet olduğunu bilmeyenimizi yok.

Bakın, kim ne derse desin, kimi altına hangi yorumu koyarsa koysun, Büyükşehir’in yol konusundaki gayretini, hassasiyetini takdir etmenizi isterim.

Kaç kez yazdım,. Bir kere daha not düşmemde yarar var anlaşılan, şu iki ilçeyi birbirine bağlayacak, doğu ile batıyı birleştirecek 30 kilometrelik Kuzey Çevre Yolu bile başlı başına bir büyük proje.

*

Karamanlı kavşağı, son örnek. Eskiden bekleniyordu ışıklarda. Şimdi rap diye geçiyorsun. Bekleme yok. Saman kaybı yok.

İlerleyen günlerde, Çukurova Lisesi kavşağı da hayata geçtiğinde, bu bölgedeki trafik yoğunluğu tamamen bitecek.

Trabzon Bulvarı çok eleştiri aldı. Kimi beğendi, kimi burun kıvırdı. Olur, olacak. Herkes beğenecek diye bir kural, kanun yok.

Ama büyükşehir ne yaptığının farkında.

Şu Sarayaltı’ndaki kamulaştırma da tamamlanıp, Trabzon Bulvarına alternatif olarak trafiğe açıldığında, otoparklarımız bitip hayata geçtiğinde, inancım odur ki, bu kadim medeniyetin başkenti şehirde park sorunu da kalmayacak.

Biliyorsunuz, Arasa Otoparkı bitti bitmek üzere.

Milli İrade Meydanı ve altındaki otopark çalışmaları bütün hızıyla sürüyor.

*

Açıkçası, yanisi, sözün kısası, hülasa; büyükşehir çalışıyor. Bunu görmek istemeyenler, ‘şimdiye kadar neredeydi, daha önce neden yapmadı?’ diyerek, işin özünü saptırmaya çalışanlara, demagojiye kaçanlara, yapılanları ört-bas etme gayreti içinde olanlara cevabım şu; boyacı küpü mü zannettiniz?

İkide bir Gaziantep’i örnek gösteriyor, şu proje şu kadar ayda bitti, hizmete açıldı dediniz.

Soruyorum, Karamanlı Kavşağı ne kadar zamanda başladı ve bitti…

3 ay…

Başka sorum yok hâkim bey!

 

 

 

Yorum Gönder