banner1043

Sevgili dostlar merhaba!

Bir önceki yazımda belediyemizin önemli görevlerinde bu memleketin evlatlarının görev almasının önemli olduğunu yazmıştım. Size bizzat şahit olduğum bir olayı anlatmak istiyorum. Ki tatlı bir hatıra olarak hayatıma girmişti seneler önce.

Sayın Mustafa Poyraz’ın Belediye Başkanı olduğu dönemde.

İsmail Kurtul abimizi her kesimden insanlar tanır. Kurteks’in sahibi. Merhum Ali Kurtul ve sayın Abdulkadir Kurtul’un babaları.

Ben bu aileyi 50 yıldan bu yana tanırım.

Bir gün, Allah ömrünü uzun eylesin sayın İsmail Kurtul abim Belediyeye geldi, baktım salonda oturuyor, elinde bir paket elini öptüm “Abi hayrola!” dedim. Bana; “Derviş efendi, Mustafa Poyraz beye hayırlı olsuna geldim!” dedi.

Kendisine; “Abi niye burada oturuyorsun!” dedim. Oysa özel kalem müdürü “Başkan yarım saate kadar gelecek, salonda bekleyin!” demiş. Hemen özel kalem müdürünün yanına gittim, isim vermeyeyim bilenler vardır zaten. “Müdürüm dışarda bekleyen kim biliyor musun?” dedim. Yok cevabını alınca, “Kurteks in sahibi İsmail Kurtul” dedim. Hemen kalktı salona gitti gel İsmail abi dedi çay ısmarladı özel kalemde bekledi İSMAİL abim.

*

Bunu niye anlattım!

Belediyeler ve önemli görevde çalışanlar bu iş insanlarını tanımalı. Sevgili Başkanım Hayrettin Bey her hafta bir mahalleye gidip o mahallenin halkıyla buluşmalı, sorunları yerinde dinlemeli özel kalem, halkla ilişkiler ve diğer MÜDÜRLÜK çalışanları bu memleketin evlatları olmalı.

Eğer belediyede çalışıyorsan, bu insanları da tanımak zorundasın. Halkla gönül bağın olmak zorunda.

Bir de Kent Konseyi vardı. Ne oldu, bilen var mı?

Varsa orada alınan kararları Belediyemiz hayata geçiriyor mu?

Yeniden buluşmak üzere hoşça kalın, evde kalın!

Sevgi ve saygılarımla.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol