banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

Belediye başkan adayları kimler?

06 Kasım 2012, 10:01
Bu makale 2576 kez okundu

       Uzun süredir Büyükşehir K.Maraş’ın gündemindeydi. Biz Büyükşehir talebini geçmişte  kaleye top, Özal zamanında stad ve 1.lige çıkma talebiyle eş değerde görmüştük.

       İnsanlar yaranın sıcaklığında acıyı hissetmezmiş ya onun gibi halkımız büyükşehirin sarhoşluğu içinde ancak yarın bir gün büyükşehirin götürüsünün getirisinden daha fazla olduğunu görecektir. Merkezi hükümetlerin menfaatine uygun olan Büyükşehir uygulamasının olumsuzluklarını vatandaşımız yaşadıkça öğrenecektir.

      Ne diyelim kendi düşen ağlamazmış.

Esas dananın kuyruğu aday belirleme esnasında  kopacak.Eğer ufku açık bir Büyükşehir belediye başkanı olmazsa esas curcuna ve rezalet o zaman yaşanır.Olan yine milletimize ve şehrimimize olur.

     Sayın başkanımız AK Partinin kuruluş çalışmaları sırasında Yeşilgöz proğramı organize eden Mahçiçek ve ekibi ekibi müthiş bir organizasyona imza atmıştı.Hafızalarımızı şöyle bir tazeleyelim  şehrimizdeki dinazor siyasetçiler belediye eski başkanları ve eski milletvekilleri olan bir çok siyasetçi Tayyip  Beyle çok mesafeli durmuşlardı ve Mahçiçek ve arkadaşlarına küçümseyen tavırlarla adeta dalga geçmişler ve Yeşilköy programını protesto etmişlerdi.Ancak rüzgar bu tarafa esince o ilk fotoğraftaki insanlar dışlandı bunlar ön plana geçti.Eğer BDP iktidar olsa o insanlar BDP’nin en ön safında olurlar.buda onlar için ayıp olmaz tabiki.adınıda memleket davasına koyarlar o kadar.

     Özellikle Numan Kurtulmuş, Fatih Erbakan ve ekibi tarafından dışlanıp iftar programında protestolar yaşanınca o günkü köşe yazımızda Numan Bey’in tayip Bey’in Başkan veya Cumhurbaşkanı olması durumunda Tayyip Bey’in yerine geleceğini yazmıştık.Evet Numan Bey muhtemelen genel başkan ve başbakan olabilir.Eğer Kadir Topbaş genel başkan olacak olursa Numan Kurtulmuş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olur.Kadir Topbaş Bey’de başbakanlığa en yakın 3 isimden birisidir.

     İşte tam bu süreçte Hanefi Mahçiçek Tayyip Bey hem de Numan Bey yakinen tanıyor.Hatta Tayip Bey geçmişte yakın çevresine ‘Galiba Hanefi Bey’e haksızlık yaptık’ şeklinde ifadeleri de siyasi çevrelerin malumudur.Dolayısıyla şansı var sayın Mahçiçek’in.

     12 Şubat ilçesine ise ise K.Maraş ve İstanbul kamuoyunun yakinen tanıdığı M.Akif Ercan adı konuşulmaya başladı.Partili-partisiz herkeste bu işin Akif Ercan’ın hakkı olduğunu söylüyor.

     Yeni kurulacak ilçelerden biride Dulkadiroğlu.Özellikle ağırlığı kırsal kesim ve savaşlardan olacak bu yeni ilçe için ise Sadullah Kavak ismi konuşuluyor.Sadullah Kavak ilk stad ta yapılan kongrenin mimarlarından biri.Hatta dondurma şovu da bizzat kendisi yapmıştır.

      Son zamanlarda Numan Bey’in sağ kolu gibi yakın olan Sadullah Kavak fakir ve geniş halk var veya yok bilemeyiz ancak K.Maraş kamuoyunun böyle bir beklentisi var.

       BÜYÜKŞEHİRDE AK PARTİYİ ZORLAYACAK İLK ADAY Eski Müsteşarlarımızdan ve başarılı bürokratlarımızdan  FİKRİ ŞAHİN,Eski KMATSO Başkanı Mehmet BALDUK ve KMESOB başkanı AHMET KUYBU.

      Ancak Şehrimizde adeta muhalefet partileri dükkanı kapatmışlar gibi.Seçimlerde hedefleri 1 milletvekilliği ile yola çıkıyorlar.Hedefleri 1 milletvekilliği olan partilere halkımızın da çok sayıda  milletvekili zaten beklenemez.

       Eğer köyler büyükşehire oy kullandığında AK Partinin farklı daha da büyüyecektir. Bu durumda da kamuoyunda eğer Fikri Şahin,Mehmet Balduk  veya Ahmet Kuybu aday olursa muhalefet toparlanabilir ve Can bulabilir..Aksi takdirde Kamuoyu Maraş’ta seçime lüzum yok diyorlar.

                                                                                     

 

 

      

Yorum Gönder