Staj gördüğüm gazetede, KİMLİK’te bu benim ilkyazım. Eh günümüzün gündemdeki konusu da pandemi, aşı olunca, değinmeden yapamadım.

Bakalım beğenecek misin? Beğenirseniz devam ederim.

COVİD-19 artık yeni normalimiz. Eskiye bir anda, her an kapılabileceğimiz dönemdeyiz. Tedbirleri almadığımız sürece virüsün bitmeyeceği bir dönem içinde  tehlike sinyalleri çalmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı, başta aile sağlık merkezleri olmak üzere tüm hastanelerde aşı hizmeti verileceğini açıklamıştı. Ama olmayan kişilerin aşı olmaktan imtina ettiği  görülüyor.

*

Bakan sayın Fahrettin Koca; “Bu hastalıktan korunmanın en iyi yollarından biri aşı” açıklamasıyla konuşmayı yapmıştı. Aşı olmayanların ölüm riski her geçen gün daha artıyor.

Evet aşı olanlar aşı olduk diye düşünüp tedbirlere uymaz ise o kişinin covid olma olasılığını taşıyor. Aşı uygulaması başladığından itibaren covid olanların sayısı düşmüştü. Asıl risk aşı değil aşı olmamak! Ve şöyle bir söylenim var, aşı olanların garantisi yok diye söylenimler var.

Evet garantisi yok ama hastalığa yakalansanız bile hafif atlatırsanız, ölüm vakaları  aza iner. Herkes bir gün bu virüse yakalanacaktır. Sağlığınız için aşı olmanızı rica ederim, sağlığınız sizin elinizde.

Lütfen aşınızı yaptırın ve mesafe kurallarına uyalım!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol